Vytautas, Linas ir Laura 17-ajame Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje

Septynioliktus metus skaičiuojantis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis – svarbiausias ir didžiausias išskirtinai trumpametražius filmus pristatantis festivalis Lietuvoje. 

Kaip ir kasmet, su šūkiu TRUMPI, BET FILMAI atveriantis kino renginių sezoną, festivalis šiemet žiūrovus pasitiks atsinaujinęs. Festivalio repertuaras šiemet itin platus – bus pristatoma virš 20 filmų programų, skirtų įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių žiūrovams. Repertuare – virš 100 pripažinimą ir simpatijas pelniusių trumpųjų filmų, kurie atspindi naujausias kino tendencijas ir šių dienų aktualijas bei atskleidžia šio žanro įvairovę, novatoriškumą ir atvirumą eksperimentams.

Kiekvienas festivalis yra didelė šventė kino industrijai, šis – trumpametražio kino kūrėjams. Šiandien studijoje esame net trise: trys LAC nariai, operatoriai, o kai kas ir užimantis režisieriaus poziciją.

Linas Žiūra – dokumentinio filmo „Reisas” (rež. Rimantas Oičenka) operatorius. Archyvinės dalies operatorius Laimis Janutėnas.

Vytautas Katkus – šio pokalbio moderatorius, bet tuo pačiu jo režisuotas filmas „Uogos” taip pat dalyvauja festivalyje (operatorius Simonas Glinskis, LAC), su kuriuo jau esame pasikalbėję apie šio filmo filmavimą.

Laura Aliukonytė – režisierės Indrės Juškutės  vaidybinio filmo „Sulaikymas” operatorė.

Pokalbį pradėjome apie filmus, apie filmavimo procesą, pasirinkimus ir iššūkius, tačiau džiugu, kad galėjome padiskutuoti ir apie režisieriaus bei operatoriaus rolę, kodėl operatoriai nusprendžia patys režisuoti, kas trukdo, su kokiais sunkumais susiduria.

Pasiklausyti pokalbio su LAC trijule galite čia:

Daugiau tinklaraščio įrašų

No more posts to show