EITVYDAS DOŠKUS filme „Čia buvo Vilnius“: „Šį filmą dedikuočiau tiems, kas išėjo, o mes likom”

Trumpametražis dokumentinis filmas „Čia buvo Vilnius“ atidarė Vilniaus dokumentinių filmų festivalį VDFF. Eitvydas Doškus yra ne tik Lietuvos kino operatorių asociacijos narys, šio filmo operatorius, bet ir režisierius. Apie 100 filmavimo dienų, daugiau nei 80 valandų medžiagos… Eitvydo paklausus ar bus antra filmo dalis jis atsakė, kad „Kolkas negalvoju, bet norėčiau tą medžiagą kažkur dar panaudoti”.

„Daug kartų bandžiau atsekti kaip gimė šio filmo idėja, kaip atsirado filmas. Prisimenu, kad tuomet neturėjau jokių kitų projektų. Pas mus, operatorius, būna taip: filmuoji, filmuoji, o tada periodas tokios tylos, kai neturi ką filmuoti. Tuomet išvažiavau pagyventi į Paryžių”, – prisiminė Eitvydas.

„O būnant Paryžiui mes ir gavome filmui finansavimą. Tuomet grįžau į Lietuvą ir pradėjau galvoti, kaip ir ką filmuoti. Išlindo saulė ir pirmą kartą išėjau į miestą su kino kamera”.

Kaip išsiaiškinome pokalbiu metu, Eitvydas filmavo ne su fotoaparatu, o su kino kamera bei zoomu, kas tikrai atkreipia kitų žmonių dėmesį, tačiau jis sakė, kad „Būdavau vienas, ne tiek atkreipdavau kitų žmonių dėmesį. Didžiausia problema buvo tuomet, kai prieina prie tavęs ir klausinėti pradeda – tuomet turi nutraukti filmavimą ir pradėti kalbėtis, pasakoti. Na, kartais paprašo ir išeiti…”

„Aš norėjau drono sequenco. Dangoraižių, tarp kurių įsipaišę seni pastatai, bet ir filmuoti norėjau su naujomis technologijomis. Taip jis ir atsirado. Nors aš pats nebūdavau drono filmavimuose, juos atliko mano kolegos bei draugai Audrius Budrys bei Simonas Jakubauskas, bet perfilmuoti nieko nereikėjo. Kartais tik norėdavosi ilgesnių kadrų, kad montaže būtų galima daugiau pasirinkti”, – atsakė Eitvydas.

Buvo įdomu sužinoti, kodėl filmas juodai baltas. Eitvydas sakė, kad „Dėl įvairių priežasčių: gražiau susiniveliuoja, nėra spalvinio triukšmo. Ir visi seni filmai buvo juodai balti, todėl norėjau tai palaikyti. Kai pradėjau filmuoti man tai labai patiko, nes esi lyg savo realybėje, toje juodai baltoje, vėliau atsitraukti nuo monitoriaus ir matai, kad viskas aplinkui spalvota”.

Visą pokalbį su Eitvydu Doškumi gali pasiklausyti čia:

Daugiau tinklaraščio įrašų

No more posts to show