Ąžuolas 2020 ir Ąžuolas 2019

apdovanojimai už geriausią kino operatoriaus darbą 2019 ir 2018 metais lietuviškame kine.

 

Nova Lituania

Operatorius: Simonas Glinskis, Režisierius: Karolis Kaupinis, Prodiuserė: Marija Razgutė

Konkurso Ąžuolas 2020 ir Ąžuolas 2019 nugalėtojai

Ąžuolas 2019 atiteko Vytautui Katkui už dokumentinį filmą „Animus Animalis. Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus“ (rež. Aistė Žegulytė).

Ąžuolas 2020  įteiktas Simonui Glinskiui už vaidybinį filmą „Nova Lituania“ (rež. Karolis Kaupinis).

 Geriausiu jaunuoju 2019 m. kino operatoriumi  išrinktas Linas Žiūra už darbą filme „Siena“ (rež. Silvestras Polinauskas).

 Geriausiu jaunuoju 2020 m. kino operatoriumi  tapo Oskaras Abramavičius darbą filme „Nukryžiavimas / Crucifixion“ (rež. Danielius Minkevičius).

 Operatorių dėkingumo apdovanojimas šiemet įteiktas koloristui Jonui Sunklodui.

 
 

Kita tylos pusė

Operatorius: Algimantas Mikutėnas, Režisierius: Algimantas Puipa, Prodiusė: Uljana Kim,

 

Nova Lituania

Operatorius: Simonas Glinskis, Režisierius: Karolis Kaupinis, Prodiuserė: Marija Razgutė

 

Izaokas

Operatorius: Narvydas Naujalis, Režisierius: Jurgis Matulevičius, Prodiuseris: Stasys Baltakis

 

Nematoma

Operatorius: Denis Lushchik, Režisierius: Ignas Jonynas, Prodiuserė: Kristina Ramanauskaitė

1
1

Ąžuolas 2020 nominantai

Visuotinio nuotolio laikais labai norime išlaikyti bendravimą, diskusiją bei kolegišką įvertinimą darbų prisidėjusių prie lietuviškos vizualinės kultūros puoselėjimo. Manome kad Ąžuolai yra svarbūs kino bendruomenei, o ypač visiems, tiesiogiai dirbantiems su vaizdu ar padedantiems jį perkelti į ekraną: operatoriams, asistentams, apšvietėjams, technikos nuomotojams, montuotojams, koloristams. Geriausio metų operatoriaus darbo nominacija – tai ne tik kūrybos, bet ir viso techninio filmavimo proceso atitikimo aukščiausiems standartams įvertinimas.

Šiemet Ąžuolų vertinimo komisiją sudarė: LAC nariai Ramūnas Greičius, Julius Sičiūnas, Rytis Kurkulis bei režisierė Aistė Žegulytė ir kino kritikė Mantė Valiūnaitė.

Kasmet pretendentų į Ąžuolą daugėja, todėl šiemet komisijai tekęs  uždavinys – išrinkti geriausius, buvo tikrai nelengvas. Tad šiemet pagrindiniam apdovanojimui nominuoti net keturi filmai:

Izaokas, operatorius – Narvydas Naujalis, režisierius – Jurgis Matulevičius, prodiuseris – Stasys Baltakis.

Nova Lituania, operatorius – Simonas Glinskis, režisierius – Karolis Kaupinis, prodiuserė – Marija Razgutė.

Nematoma, operatorius – Denis Lushchik, režisierius – Ignas Jonynas, prodiuserė – Kristina Ramanauskaitė.

Kita tylos  pusė, operatorius – Algimantas Mikutėnas, režisierius – Algimantas Puipa, prodiusė – Uljana Kim.

 

Į Gilės apdovanojimą pretenduoja šie jaunųjų kūrėjų darbai:

Gyvenimas po mirties, operatorė – Lina Margaitytė, režisierius – Paulius Stankevičius. Šeparto smuklė, operatorius – Rytis Aliukonis, režisierius – Vilius Lukošius. Nukryžiavimas, operatorius – Oskaras Abramavičius, režisierius – Danielius Minkevičius.

 

Konkurso Ąžuolas 2020 nominantų diskusija

Dalyvauja geriausio kino operatoriaus apdovanojimui už dvejus metus – 2019 ir 2020 m. – nominuoti operatoriai: Laurynas Bareiša („Summer Survivors / Išgyventi vasarą“), Vytautas Katkus („Animus Animalis), Algimantas Mikutėnas. („Kita tylos pusė“), Narvydas Naujalis („Isaac / Izaokas“) ir Simonas Glinskis („Nova Lituania“). Pokalbį moderuoja kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė – Jančorienė ir režisierius Mikas Žukauskas. Be diskusijos dalyvių apdovanojimui taip pat nominuoti – Rugilė Barzdžiukaitė („Rūgštus miškas“) ir Denys Lushchyk („Nematoma“).

Gilė 2020

Pretendentai į „Gilės “ apdovanojimą už geriausią jaunojo kino operatoriaus darbą 2019 metais lietuviškame kine.

Konkurso Gilė 2020 nominantų diskusija

Diskusijoje dalyvauja už dvejus – 2019 ir 2020 metus – nominuoti operatoriai Jevgenij Tichonov („Panspermija“), Linas Žiūra („Filmas „Siena“), Nojus Drąsutis („Adamah“), Lina Margaitytė („Pomirtinis gyvenimas“), Oskaras Abramavičius („Nukryžiavimas / Crucifixion“) ir Rytis Aliukonis („Špesarto smuklė“). Pokalbį moderuoja kino istorikė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė ir režisierius Mikas Žukauskas.